PUA: Pick Up Artist
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από blade Σαβ 17 Δεκ 2011, 05:31

Καλησπερίζω όλη την παρέα από την όμορφη Θεσσαλονίκη!Είμαι 22 χρονών κ είμαι φοιτητής εδώ.Γενικά σαν χαρακτήρας θα έλεγα οτι είμαι αρκετα υπομονετικός,ανοιχτόμυαλος αλλά ταυτόχρονα και λιγο εσωστρεφής και ντροπαλος.Δεν εξωτερικέυω ευκολα τα συναισθήματα μου και καλώς η κακώς έχω ακουσει πολλές φορές απο κοπέλες το "εισαι πολύ καλο παιδί" κατι που δεν το θεώρω πλεονέκτημα μου...
Γενικά η αρχή μου με τις γυναίκες δεν ήταν εύκολη.Δυσκολευόμουν, και κατά κάποιο τρόπο "φοβόμουν" το άλλο φύλλο γι αυτό κ άργησα σχετικά να κάνω την αρχή.Ξεκίνησα με διάφορες φάσεις στα 15 μου(1η λυκείου) κ μετά συνέχισα έτσι!Σχεση δεν έτυχε, και δεν είχα δοκιμάσει να κάνω.Για καλή μου τύχη όμως κάθε καλοκαίρι την έβγαζα στη Χαλκιδική όπου και τα πράγματα ήταν πιο χαλαρά!Μου έδωσε αρκετή ώθηση και κατά μεσο όρο φάσωνα 2-3 κοπέλες κάθε καλοκαίρι(πολλές εκ των οποίων ήταν τουρίστριες!)Για έναν ανεξήγητο λόγο με τις ξένες είμαι πολύ πιο άνετος κ δεν κολλάω τόσο(ίσως επειδή ξέρω ότι πολλές έρχονται ελλάδα γι αυτόν το λόγο!)Anyway!Tώρα έχω μια μακροχρόνια σχέση και περνάω αρκετά καλά!Αλλά το παιχνίδι είναι παιχνίδι και δεν σκοπεύω να το αφήσω!Έχω πολλά ακόμα να μάθω κ αυτό σκοπέυω να κάνω!
Όσων αναφορά το game μου πάντα δυσκολέυομουν στο opening...Η πρωτη φράση δλδ, ειναι αυτη που με κανει να σκεφτομαι 200 ώρες πριν χωθώ με αποτέλεσμα τις περισσότερες φορές λογω του αυξημένου approach anxiety να μην πηγαίνω καθόλου...Δυστυχώς έχω χάσει πολλές ευκαιρίες με γυναίκες που κοιτούσαν επίμονα σε κάποιο bar ή club επειδή δεν προσπάθησα καν.Η τεχνική μου πάντως ήταν απλή χωρίς καποιο σχέδιο και συγκεκριμένα βηματα...Δεν είχα ιδέα οτι υπήρχε η τέχνη του PUA!Ώσπου στη χαλκιδική πάλι, ο κολλητός μου που είναι Σέρβος με έβαλε μες στα κόλπα του PUA και αρχίσαμε να μιλάμε ώρες για το θέμα!μου μαθε αρκετα πραγματα:ορολογία,τεχνικές,καποιες μεθόδους όπως palm reading,skin types,number tricks κλπ...Καναμε και εξάσκηση μαζί κ έτσι εχω μάθει αρκετα πραγματα πλέον.O Σέρβος αυτός είχε την τύχη οταν σπούδαζε Aμερική να γνωρίσει αυτοπροσώπως τον MYSTERY!Ετσι πηρε το βιβλίο του, το οποίο έχει φτάσει και στα δικά μου τα χέρια και θα το διαβάσω σύντομα!
Η άποψη μου γενικά για το pick up artistry είναι ότι μπορεί να σε βοηθήσει σε πολλα πράγματα!οχι μονο στο να βρίσκεις ευκολότερα κοπέλα αλλα και στο να μπορείς να καταλαβαίνεις περισσότερο την ψυχολογία των άλλων,να είσαι σε θέση να αντιλαμβάνεσαι τα ΙΟΙ's μιας γυναίκας,να είσαι πιο κοινωνικός αλλά και να μπορείς να ελέγχεις καλύτερα την ίδια σου την κοπέλα!Γι αυτους και άλλους λόγους λοιπόν αποφάσισα να ασχολήθω λιγο πιο σοβαρά με το αντικειμενο και ελπίζω μεσα απο αυτό το forum να τα καταφέρω!Να μειώσω το άγχος του ανοίγματος και να μπορώ να κρατήσω ευκολότερα μια συζητηση με μια κοπέλα.
Το συγκεκριμένο ελληνικό φορουμ δεν ήξερα οτι υπηρχε, μεχρι χθες που πηγα για καφέ με ένα φιλαρακι ο οποιος εγινε μέλος πολυ πρόσφατα!οταν μου το ανέφερε, του είπα ότι ξέρω και γω καποια πραγματα ήδη για το αντικειμενο κ έτσι αποφάσισα να γίνω μέλος κ γω εδώ για να μπορώ να ανταλλάσω συμβουλές με όλα τα μέλη!Βοηθώντας ο ένας τον άλλον μπορύμε να γίνουμε όλοι καλύτεροι!
Θέλω να κλείσω με μια αγαπημένη φραση που την είπε ο Style:
“The best way to get the person you want is to not be afraid to lose them”
Αυτα!Ελπίζω να μην σας κούρασα! Smile
blade
blade
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 17/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Απ: Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από OLLANDOS Σαβ 17 Δεκ 2011, 07:40

καλωσηρθες φιλε Very Happy
OLLANDOS
OLLANDOS
1 star
1 star

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 33
Τόπος : thessaloniki
2 λέξεις για σένα : Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν
Registration date : 27/11/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Απ: Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Monesias Σαβ 17 Δεκ 2011, 16:53

καλωσηλθες φιλε
Monesias
Monesias
2 stars
2 stars

Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Θεσσαλονικη
2 λέξεις για σένα : Ουγκα-Ουγκα
Registration date : 27/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Απ: Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Shooter Σαβ 17 Δεκ 2011, 21:09

Welcome Smile
Shooter
Shooter
Rank
Rank

Αριθμός μηνυμάτων : 3599
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθήνα
2 λέξεις για σένα : Live with Chivalry
Registration date : 07/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Απ: Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από sniper Σαβ 17 Δεκ 2011, 21:38

Καλωσηρθες!


Πραγματοποιουνται συναντησειες και σεμιναρια στην Θεσσαλονικη εαν εαν ενδιαφερεσαι..


καλη αρχη στον νεο για σενα κοσμο του PU...


Ο δρομος μακρυς και δυσβατος,μα η ανταμηβη μεγάλη...


sniper
sniper
4 stars
4 stars

Αριθμός μηνυμάτων : 502
Ηλικία : 34
Τόπος : __Θεσσαλονίκη__
2 λέξεις για σένα : Δεν κάνω επανάσταση,απλά ζω σ'άλλη διάσταση... Διάλεξα ρόλο & σενάριο στη παράσταση.....
Registration date : 28/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη Empty Απ: Καλησπέρα από Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από blade Κυρ 18 Δεκ 2011, 05:44

Καλώς σας βρήκα παιδιά!Θα χαρώ να σας γνωρίσω και απο κοντά σε κάποια συνάντηση!!!Παω να εξερευνήσω επιτέλους το FORUM!!!
blade
blade
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Registration date : 17/12/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης