PUA: Pick Up Artist
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Γεια σας παιδιά

Πήγαινε κάτω

Γεια σας παιδιά Empty Γεια σας παιδιά

Δημοσίευση από chris7 Δευ 04 Ιουλ 2011, 06:47

Χαιρετώ την παρέα. Mόλις τώρα έμαθα πως υπάρχει και στην Ελλάδα κοινότητα PUA και χάρηκα πολύ.
Η επαφή μου με το παιχνίδι ξεκίνησε πριν από 2-3 μήνες ουσιαστικά. Έμαθα γι αυτο μέσα από κάτι βιντεάκια στην αρχή και μετά από βιβλία όπως το "The game" του Neil Strauss, "How to become an alpha male" του John Alexander και από κάποιες ηχογραφημένες ομιλίες του Gary Brodsky. Είχα την εντύπωση πως στην Ελλάδα οι μόνοι που ασχολούνται ενεργά με το άθλημα ήταν ο Μαρασλής και ο Σπύρος Κόντης. Χαίρομαι πολύ που σας εντόπισα και ελπίζω να συνεργαστούμε προς τη βελτίωση όλων μας.
Πριν ξεκινήσω να ασχολούμαι με το "παιχνίδι" διάβασα κάποια βιβλία ψυχολογίας και επικοινωνίας όμως σίγουρα δεν είναι το ίδιο κατατοπιστικά και αποτελεσματικά.
Είμαι 29 χρονών και δεν είμαι ένα απ' τα λεγόμενα φυσικά ταλέντα του χώρου αν και πλέον αμφισβητώ την ύπαρξη τέτοιων καθώς εξετάζω σοβαρά το ενδεχόμενο όσοι ήταν από μικροί καλοί στο παιχνίδι να τους βοήθησαν οι εμπειρίες και τα βιώματα που είχαν σε πολύ μικρή ηλικία και έτσι ξεψάρωσαν από νωρίς. Όπως και να 'χει όμως αυτό που είνια πιο σημαντικό για μένα είναι πως το παιχνίδι μαθαίνεται και μάλιστα με μεγάλα αποτελέσματα. Εφαρμόζοντας γνλωσεις που αποκόμισα από βιβλία επικοινωνίας, ψυχολογίας και γλώσσας του σώματος έκανα σεξ με μια γνωστή μου που μέχρι τότε (αρχές της φετινής χρονιάς) μου το έπαιζε πολύ δύσκολη. Τώρα είναι κολλημένη μαζί μου Όταν διάβασα κάποιες αρχές του παιχνιδιού έριξα και άλλη μια φίλη μου. Είμαι ενθουσιασμένος με την όλη φάση καθώς οι σεξουαλικές εμπειρίες μου μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν πολύ λίγες. Α! επίσης δοκίμασα να μπω σε διάφορα θέματα αλλα το σύστημα δε μ' άφηνε γιατί χρειάζεται λέει ειδική άδεια. Πώς μπορώ να πάρω αυτή την άδεια;
chris7
chris7
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
2 λέξεις για σένα : Μ' αρέσει να γίνομαι συνέχεια καλύτερος
Registration date : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Γεια σας παιδιά Empty Απ: Γεια σας παιδιά

Δημοσίευση από chris7 Δευ 04 Ιουλ 2011, 07:29

Εγώ είμαι πάλι. Τώρα διάβασα όλους τους κανόνες και τι πρέπει να γράφει το intro μας. Καταρχάς ζητώ συγγνώμη αν τα βιβλία που ανέφερα θεωρούνται διαφήμιση. Σ' αυτήν την περίπτωαη πως τα διαγράφω; Αν και νομίζω πως θα ' ταν καλό να συστήνουμε υλικό που μας έχει βοηθήσει. Εγώ προσωπικά θα ' θελα πάρα πολύ να μου συστήσετε κάτι που διαβάσατε ή ακούσατε ή είδατε και σας βελτίωσε ουσιαστικά. Επίσης πρέπει ν' αναφέρω πως ζω στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στις 40 εκκλησιές. Λίγα ακόμη λόγια για μένα είναι πως δε σκοπεύω να κάνω αυτοσκοπό το pickup αλλά ωστώσο θέλω να εμβαθύνω για διάφορους λόγους όπως να πάψω να βασανίζομαι από ψευδείς η μισοαληθείς δηλώσεις των γυναικών, να πάψει το αντικέιμενο να είναι τόσο ταμπού για την ελληνική κοινωνία καθώς με το παραμικρό οι κοπέλες μπορούν να κατηγορήσουν κάποιον ως πέφτουλα κι ενοχλητικό καθώς και να εκτωνοθούν απωθημένα που έχω μέσα μου καθώς σε μικρότερη ηλικία δεν εκμεταλλευόμουν το χρόνο μου και έστι έβλεπα πολλές φορές με ζήλια φίλους και γνωστούς να κυκλοφορούν τα πιο καυτά μωρά και να φασώνονται μαζί τους και 'γω αναρωτιόμουν πως τα καταφέρνουν.
Όσο για την ειδική άδεια που αναφέρω οκ, τώρα διαβασα πως λειτουργεί το όλο σύστημα.
Το φόρουμ το βρήκα κάνοντας αναζήτηση στο google για με τις λέξεις pickup artists.
Τέλος δεσμεύομαι να πω για το φόρουμ μόνο σε ένα φίλο μου που είναι πολύ έμπιστος, (αυτός μου είπε για τους pickup artists) και μελλοντικά μόνο σ' όποιον κρίνω πως θα εκτιμήσει την αξία του.
chris7
chris7
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 42
Τόπος : Θεσσαλονίκη
2 λέξεις για σένα : Μ' αρέσει να γίνομαι συνέχεια καλύτερος
Registration date : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης