PUA: Pick Up Artist
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από clyde Σαβ 02 Απρ 2011, 03:49

Γειά σας παιδιά! Είμαι ο clyde από Θεσσαλονίκη, είμαι 26 χρονών και σπουδάζω (ακόμα) εδω. Με το sarging (ο όρος κοινωνικοποίηση μου αρέσει πιό πολύ) αρχικά ασχολήθηκα πριν 3 χρόνια αλλά μετά το άφησα για κάποιο καιρό γιατί δυστυχώς απογοητεύομαι γρήγορα και δεν είχα "κουράγιο" να συνεχίσω. Βέβαια αναγνωρίζω πως αυτή η λεπτομέρεια ίσως είναι ο καθοριστικός παράγοντας επιτυχίας σε όλους τους τομείς. Είχα 1 σχέση στο παρελθόν για περίπου 1 χρόνο αλλά από τότε ήταν σαν να έκλεισα τους διακόπτες... Προφανώς δεν έχω κανένα πρόβλημα να κουβεντιάσω με μια γυναίκα αφού την έχω γνωρίσει σε παρέα αλλά έτσι χάνω πολλές ευκαιρίες από μόνος μου. Παλιότερα είχα περισσότερο το θάρρος να ανοίξω παρέες και πολλές φορές έφτανα σε κάποιο hook point η ακόμα και σε κάποιο number close, αλλά η συνεχής σκέψη μου σε κάποια τεχνική με απέτρεπε από το να έχω σοβαρά αποτελέσματα (το go with the flow που λέμε). Προσωπική μου άποψη, οι τεχνικές είναι καλές σε επίπεδο αρχαρίου όπως εγώ, σαν γενικά μοτίβα όμως και όχι σαν κατάλογος οδηγιών. Η διάθεση παίζει για μένα μεγάλο ρόλο και το πως να δημιουργήσεις στεγανά στους άλλους τομείς της ζωής σου ώστε να είσαι παρών στην κάθε στιγμή. Γι'αυτό το Inner game είναι κατά την γνώμη μου το πιο σημαντικό και πιο δύσκολο. Δεν μου αρέσει να τα βλέπω όλα σαν αλγορίθμους και σαν πολύπλοκο σκάκι γιατί έτσι χάνω την διασκέδαση. Ούτε βέβαια τις γυναίκες σαν βραβεία η αντικείμενα γιατί όπως και να το κάνουμε είμαστε άνθρωποι και εκτός από το σεξ έχουμε ανάγκη και από συναισθηματική κάλυψη. Είναι εύκολο να χαθείς σε μια ικανοποίηση του εγωισμού όταν έχεις αποτελέσματα (δονζουανισμός λέγεται κλινικά). Ετσι λοιπόν μέσα από αυτή τη διαδικασία θέλω να μάθω όχι μόνο τις γυναίκες αλλά και τον εαυτό μου αλλά κυρίως να διευρύνω το comfort zone. Οι περισσότεροι φίλοι μου, επειδή είτε έχουν σχέσεις είτε δουλεύουν ακατάπαυστα έχουν αποσυρθεί από το φλερτ (αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν βγαίνουν ποτέ με αντροπαρέα το βράδυ, μα ποτε!)
Με αυτά και μ'αυτά ξέχασα να σας πω κυρίως με το τι μου αρέσει να ασχολούμαι γενικά. Η ψυχολογία μου αρέσει πολύ σαν επιστήμη και θεωρώ οτι έχει πολύ μέλλον ακόμα. Επίσης παίζω κιθάρα (ερασιτεχνικά) αλλά επειδή θέλω να τελειώνω και με την σχολή, το διάβασμα μου απορροφάει πολύ χρόνο στο 24ωρο.
Ελπίζω να μην σας κούρασα. Καλό sarging λοιπόν!
clyde
clyde
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονίκη
2 λέξεις για σένα : no pain, no game, neither gain!
Registration date : 01/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Απ: Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από metamerias Σαβ 02 Απρ 2011, 10:26

Καλωσόρισες clyde!Πολλά από αυτά που λές μου θυμίζουν τον εαυτό μου.Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι και να τα παρατάς γιατί συνήθως η επιτυχία έρχεται ένα στάδιο μετά την απογοήτευση και εκεί που είσαι έτοιμος να τα παρατήσεις.Δυστύχως και από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι αν τα παρατήσεις μετά χάνεις τελείως την φόρμα σου ξανάρχεται το AA και είναι πολύ δύσκολο να ανοίξεις με την ευκολία που το έκανες όταν άνοιγες συνέχεια.Για αυτό που λές για την διαθέση δυστυχώς και σε μένα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αν είμαι χάλια δεν μπορώ να κάνω τίποτα.Τώρα προσπαθώ να αποκτήσω πιο δυνατό inner game ώστε όταν είμαι σε sarge mode να τα ξεχνάω όλα και να ζω την στιγμή. αυτό πιστεύω πρέπει να κάνεις και εσύ.
Τώρα ο αλγοριθμικός τρόπος σκέψης(ρουτίνες κλπ) είναι απαραίτητος στην αρχή ώστε να καταφέρεις να διώξεις το ΑΑ και να ανοίγεις και σιγά σιγά το γυρνάς στο δικό σου στυλ...
Καλωσόρισες από μένα και πάλι και εύχομαι καλά closes Very Happy
metamerias
metamerias
3 stars
3 stars

Αριθμός μηνυμάτων : 230
Ηλικία : 32
Τόπος : Αθηνα
Registration date : 10/05/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Απ: Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από clyde Σαβ 02 Απρ 2011, 17:19

φίλε metamerias, κατ'αρχάς σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου και τις συμβουλές σου. Είναι ενθαρρυντικό να βρίσκεις άτομα με παρόμοιες εμπειρίες και να ανταλλάσεις απόψεις. Ξέρεις, καμιά φορά φτάνεις σε ένα σημείο που λες, αφού δεν μπορεί να με βοηθήσει κανείς (ψυχολογία θύματος), θα βοηθήσω τον εαυτό μου (ψυχολογία alpha που λέμε). Δεν πας να έυχεσαι στην μοίρα, στο σύμπαν, στον Τσακ Νόρρις κλπ αν δεν κινητοποιηθείς το έχεις χάσει το παιχνίδι. Ελπίζω να μην το πηγαίνω πολύ βαθιά το θέμα όυτε θέλω να γίνομαι μίζερος, αλλά ο'τι γράφω, το γράφω με ειλικρίνια προς σεβασμό της συναδελφικής αλληλεγγύης των μελών του forum. Εξ'άλλου what is being said in this group, stays in the group για να παραφράσω... Καλά closes λοιπόν!
clyde
clyde
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονίκη
2 λέξεις για σένα : no pain, no game, neither gain!
Registration date : 01/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Απ: Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από enigmatic Κυρ 03 Απρ 2011, 03:44

γεια σου φιλαρακι καλως ηρθες!Ωραιο το intro σου,δειχνεις οτι ξερεις τι θελεις και δεν εισαι και φαταουλας!και γω αναγνωρισα τον εαυτο μου σε καποια σημεια.
enigmatic
enigmatic
1 star
1 star

Αριθμός μηνυμάτων : 55
Τόπος : athens
2 λέξεις για σένα : live your life
Registration date : 03/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Απ: Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από sniper Κυρ 03 Απρ 2011, 17:38

Καλως ηρθες στην παρεα μας.Very Happy

Αν θελεις να συμετεχεις σε συναντησεις μελων στη Θεσσαλονίκη στειλε μου Ρ.Μ. με το τηλεφωνο σου και το facebook σου
.
sniper
sniper
4 stars
4 stars

Αριθμός μηνυμάτων : 502
Ηλικία : 34
Τόπος : __Θεσσαλονίκη__
2 λέξεις για σένα : Δεν κάνω επανάσταση,απλά ζω σ'άλλη διάσταση... Διάλεξα ρόλο & σενάριο στη παράσταση.....
Registration date : 28/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ! Empty Απ: Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ!

Δημοσίευση από clyde Δευ 04 Απρ 2011, 00:58

sniper, thanks για την πρόσκληση. Λέω για αρχή να κάψω μερικά σετάκια σε day game για το momentum επειδή σκούριασα λιγάκι και σου στέλνω.
clyde
clyde
No star yet
No star yet

Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ηλικία : 39
Τόπος : Θεσσαλονίκη
2 λέξεις για σένα : no pain, no game, neither gain!
Registration date : 01/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης